Mezičasy cafe

Naše kavárna

Naše kavárna připravuje pouze výběrovou kávu z naší pražírny. Kávu vozíme, připravujeme, ale hlavně milujeme. K dokonalosti nám pomáhá stroj od LaMarzocco GB5 ve spojení s mlýnkem Mythos 1. 

V kávě milujeme balanc, takže se snažíme, aby všechny aspekty kávy byly vyvážené. 

Pražírna výběrové kávy Beansmiths spojila své síly s neziskovou organizací Život90 a zrodila se naše kavárna Mezičasy, která není jen místem, kam si můžete přijít vychutnat výbornou výběrovou kávu, nebo si dát jeden z našich skvělých dortů, ale také svým nákupem u nás podpoříte již zmíněnou neziskovou organizaci, která se od 90. let stará o seniory z celé české republiky.

Co je to Život 90?

Kdo jsme

Život 90 jsme založili v roce 1990 s cílem umožnit seniorům žít plnohodnotný život tam, kde to mají rádi – doma.

Od roku 1995 provozujeme v centru Prahy komunitní centrum pro seniory a jejich blízké. Poskytujeme své služby 365 dnů v roce, 24 hodin denně. Klienti u nás mohou zdarma navštívit naše informační a poradenské centrum, kde získají rady například v sociálně – právní oblasti, mohou navštívit psychologa nebo se spolu setkávat a popovídat si.


Zdarma poskytujeme také telefonickou krizovou pomoc – linku důvěry Senior telefon 800 157 157. Linka poskytuje nepřetržitou a bezplatnou pomoc seniorům v krizových situacích, když se cítí sami nebo když se setkají s domácím násilím. Rodiny prostřednictvím Senior telefonu podporujeme a poradíme jim s péčí o seniory. 

Víc než dvacet let také Život 90 poskytuje tísňovou péči, pomocí které jsme za tu dobu ochránili životy tisíců seniorů v celém Česku. Služba pomocí distanční hlasové a elektronické komunikace dohlíží na klienta v jeho bytě po celých 24 hodin, 7 dnů v týdnu s dostupností i v odlehlých koutech regionů ČR. 

Naše pečovatelská služba je určena seniorům, kteří potřebují pomoc ve vlastní domácnosti. Pomáhá s péčí o vlastní osobu (podávání jídla a pití, oblékání, atd.), s osobní hygienou a chodem domácnosti, zajišťuje přípravu a donášky obědů, nabízí doprovod k lékaři nebo na kulturně-společenské akce. 

Odlehčovací centrum, které v našem domě provozujeme ve formátu rodinného pracoviště s devíti lůžky, je určeno seniorům, o které se stará rodina. Tuto povinnost za ně dočasně až na tři měsíce přebíráme a umožňujeme členům rodiny absolvovat například dovolenou či vlastní léčení v nemocnici. 

Aktivním seniorům je určeno Centrum denních služeb s Akademií seniorů. Tady mají možnost potkávat nové přátele, mohou se účastnit desítek jazykových, pohybových nebo rukodělných kurzů, přednášek nebo kulturních aktivit. Aktivní senioři se také mohou stát součástí některého z našich dobrovolnických programů nebo se přijít pobavit do Divadla U Valšů, které se se svým bezbariérovým sálem nachází v přízemí našeho komunitního centra.

ADRESA

 

Betlémská 286/5 

110 00 Staré Město

PRAHA 1

Kontakty

 

hoskova@kofarna.cz

Tel: +420 724 840 009

 

Hodiny

 

Otevřeno denně

Po-Pá 8 - 19

So 10 - 18

Ne Zavřeno

©2018 by Mezičasy. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now